KAYMAKAM HATİPOĞLU; “KADININ ELİ, SANATIN DİLİ” SERGİNİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Ortahisar Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu, Trabzon Olgunlaşma Enstitüsü tarafından El Sanatları Teknolojisi alanında "Kadının Eli, Sanatın Dili" serginin açılışını gerçekleştirdi.

Memur Sen Şube Başkanı Mehmet Kara, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Emrah Koşar, Cemil Karakaş’ın yanı sıra okul müdürleri ve çok sayıda davetlilerin katıldığı  açılış töreninde konuşan Kaymakam Numan Hatipoğlu, Halk Eğitim Merkezinin yanı sıra Olgunlaşma Enstitüsünün önemli faaliyetler gerçekleştirdiğini belirterek, “Olgunlaşma Enstitümüz gerçekten çok güzel eserleri gün ışığına çıkarıyor. Aynı zamanda kadınlarımız geleneksel el sanatlarını yarınlara taşıyacak kişileri yetiştiriyorlar. Bu başarılı çalışmalarından dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kadınlarımızın ekonomik hayata çok daha fazla girmiş olması ve kendi ayakları üzerinde durabilmeleri önemsediğimiz en önemli konulardan biridir. Hem geçmişi geleceğe taşımaları hem de ekonomiye katkılarından dolayı tekrar teşekkürlerimi sunuyorum”dedi.

Törende konuşan okul müdürü Sibel Karabina, Olgunlaşma enstitüleri geleneksel el sanatlarını yaşatarak yeni nesillere aktararak geçmişten geleceğe köprü kurmayı amaçladıklarını belirterek ,“Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisinde açılan sergimizde, yaklaşık 500 kursiyerimizin el emeği ürünleri sergileniyor.”dedi. Okul Müdrürü Sibel Karabina Kaymakam Numan Hatipoğlu’na katkılarından dolayı teşekkür etti.

Kursiyerler adına konuşan El Sanatları Teknolojisi Öğretmeni Fatma Gündoğdu, sergiyi geleneksel hale getirdiklerini dile getirerek, "Her yaş grubundan kursiyerimizin yaklaşık 500 eserleri burada yer alıyor. Herkesi sergimize bekliyoruz. Kursta çok güzel dostluklar edindim. Kendi emeğimi yapıp, sergilemek gurur verici " dedi.