KAYMAKAM NUMAN HATİPOĞLU, “EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ ŞART”

Yavuz Selim İlkokulu Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, Kaymakam Numan Hatipoğlu’nun başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, Milli Eğitim Şube Müdürü Emrah Koşar, Süleyman Adıgüzel ile birlikte Okul müdürleri ve okul aile birlik başkanları katıldı.

Okul Müdürlerine ve Okul Aile Birlik Başkanlarına hitaben konuşan Kaymakam Numan Hatipoğlu,  “Okullarımızda öğretimin yanı sıra çocuklarımıza vereceğimiz eğitimde son derece önemlidir. Eğitimde temel felsefemiz iyi insan yetiştirmektir. Çocuklarımızın nitelik bakımından daha iyi noktalara taşınması için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi. Okullarda yaşanan en büyük sorunun kayıt sırasında öğretmen seçme hastalığı olduğunu belirterek ikinci önemli problemin adrese dayalı kayıt sistemi ile öğrencilerin farklı okullara gitme problemi olduğunu söyledi. Öğrenci ve velilerin okula olan ilgilerinin pozitif hale getirmek için okul idarecilerine ve okul aile birliklerine önemli görevler düştüğünü kaydetti.  Kayıt için 5 bin TL’ye kadar velilerden ücret talep edildiği yönünde şikâyetler aldıklarını belirten Kaymakam Numan Hatipoğlu, gönüllü katkıların dışında velilerden kesinlikle ücret talep edilmemesi yönünde önemli uyarılarda bulundu.

KAYMAKAM NUMAN HATİPOĞLU; “BİZ KİMSESİZLERİN KİMSESİYİZ”

Konuşmasında fırsat eşitliğinin önemine değinen Kaymakam Numan Hatipoğlu, “Zekâ düzeyi veya ekonomik seviyelerine göre öğrencileri sınıflara ayıran idarecinin gözünün yaşına bakmam. Fırsat eşitliği çocuklarımıza sağlanması gereken en önemli husustur.” dedi. Kaynaştırma öğrencilerin öğretmen veya öğrenciler tarafından sınıfta istenmemesinin kabul edilebilir bir davranış olmadığını belirten Kaymakam Numan Hatipoğlu, “O sınıfın tamıma boşalsa da o öğrenci o sınıfta okuyacak. Bu onun en temel hakkıdır. Bunu bir vebal olarak da sizlere yüklüyorum. Öğrencilere eşit davranın. Çocuklar hiçbir zaman ayrımcılığı unutmuyor.” dedi. Mülteci ve göçmen çocuklarla ilgili açıklamalarda bulunan Kaymakam Numan Hatipoğlu, “Biz kimsesizlerin kimsesiyiz. Bu çocuklar yarın ülkelerine döndükleri zaman bizim bayrağımızı kendi bayrakları gibi görecek bayrağımızı seven bireyler olarak yetişecekler” şeklinde konuştu.