Kaymakam Numan Hatipoğlu, “Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyorum”

              Kaymakamımız Sayın Numan Hatipoğlu, Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Kaymakam Numan Hatipoğlu, yayınladığı mesajda, "Güvenlik güçlerimizin çok önemli bir parçası olan Türk Polis Teşkilatımız 173 yıldır Milletimizin huzuru, kamu düzeninin korunması ve asayişin sağlanması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak mesai mefhumu gözetmeksizin canla-başla hizmet vermektedir.
 Ülkemizin, yakın zamandaki 2019 ve 2023, sonrasındaki 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmasında en büyük ihtiyacımız; şüphesiz huzur ve güven ortamının tam anlamıyla sağlanması ve bunun sürekliliğidir. Türk polis teşkilatımız, huzurda istikrarın sağlanması için mesai gözetmeksizin, fedakârca ve cansiperane şekilde içerde ve dışarıda kahramanca mücadele ederek, 173. kuruluş yıldönümünde devletin gücünü suçlulara gösterirken, şefkat elini mazlumlara uzatmaktadır. Türk polis teşkilatımız, tarihinden ve aziz milletimizden aldığı güç, günden güne kaliteli ve donanımlı hale gelen personel yapısı, çağın gereklerine uygun araç, gereç ve teçhizatıyla; başta hain terör örgütleri olmak üzere, organize suç örgütlerine, kaçakçılara ve diğer suç unsurlarına karşı kararlı ve amansız bir mücadele yürütmektedir.
            Ülkemizin zor günleri büyük bir başarı ile geçirdiği bu dönemde, meşakkatli görevlerini layıkıyla yerine getiren tüm emniyet teşkilatı mensuplarının 173. kuruluş yıldönümünü ve 10 Nisan Polis Günü'nü kutluyor, şehit polislerimizi rahmet ve şükranla anarken, gazilerimize saygı ile selamlıyorum”dedi.