Şehit ve Gazi Yakınları İftar Programında Buluştu.
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının desteği ile Ortahisar Kaymakamlığı ve Ortahisar Belediyesi tarafından şehit aileleri ve gazilere yönelik olarak gemide iftar programı organize edildi.
 
Düzenlenen iftar programına Trabzon Valisi Yücel Yavuz, eşi Şengül Yavuz, Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu, eşi Ayfer Hatipoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları katıldı.
 
İftar sonrası konuşma yapan Vali Yavuz; Ramazan ayının manevi atmosferinde bir iftar sofrasında şehit aileleriyle buluşmaktan büyük bir onur duyduklarını ifade ederek; Ülkemizin bağımsızlığının, bölünmez bütünlüğünün korunması uğrunda, huzur, güven içinde yaşamamız ve vatanımıza hizmet etmek için canlarını hiç çekinmeden seve seve feda eden şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin aileleri ile bir arada olmaktan onur duymaktayız. Şehitlerimizin ve gazilerimizin, vatan ve millet için yaptığı fedakârlığın değeri hiçbir şeyle ölçülmeyecek kadar büyüktür. Bu güzel Ramazan gününde rabbim oruçlarınızı kabul etsin. İnşallah sevdiklerinizle birlikte, sağlık ve sıhhat üzere nice Ramazanlara kavuşursunuz. Hep beraber nice bayramlara da kavuşmayı diliyorum” dedi.
Bağımsız Yaşamamızın En Önemli Sebebi Evlatlarınız ve Sizlersiniz
Şehit ailelerimizle ve gazilerimizle biraraya gelmek benim için en önemli hassasiyetlerimden biridir diyen Kaymakam Numan Hatipoğlu, “ Ziyaretlerimizde de İfade ettiğim gibi bizler bir büyük aile olarak şahit ailelerimiz gazi ailelerimiz bizim için kendi ailelerimiz gibi, kendi ana babamız gibi, abimiz gibi gördüğümüz insanlar haline geliyor. Bunu her zaman her yerde ifade  etmiş olmamın büyük bir  mutluluğunu ifade etmek istiyorum. Tabi Trabzon'dan sizlerle birarada olmak apayrı bir bahtiyarlık. Bu güzel vatanımıza el uzatan herkese karşı şimdiye kadar ezelden ebediyen daima kanlarıyla canlarıyla kendilerini ortaya koymuş yiğitlerimiz var. Sizlerin evlatları da onlardan bir tanesi. Dolayısıyla Cennet vatanımız üzerinde hür ve bağımsız yaşamamızın en önemli sebebi evlatlarınız veya sizlersiniz. Çünkü gazi olan arkadaşlarımızla yine gazilik en önemli değerlerden birisi. Ben teşvikleriyle bizleri onurlandıran sayın valimize ve eşlerine teşekkür ediyorum. Yine her faaliyetimizi birlikte yapmaktan gurur duyduğumuz memnun olduğumuz ilçe belediye başkanımız Ahmet Metin beye yine teşekkür ediyorum. Katılımlarınızla bizleri onurlandırdınız ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ramazanın ülkemize özellikle islam coğrafyasına huzuru ve barışı getirmesi duasıyla hepinize saygılarımı hürmetlerimi sunuyorum.” dedi. 
 
Konuşmaların ardından Vali Yücel Yavuz, Kaymakam Numan Hatipoğlu, Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç  ve eşleri şehit ailelerimiz ve gazilerimizle bir süre sohbet ettiler.